نتایج جستجو برای عبارت :

«وَ آخِرُ دَعْواهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ﴿۱۰﴾» و نگاهی به فقر و حدیث شریفه الفقر فخری و به أفتخر علی سائر الانبیاء و شعر ناصرخسرو

اشکان ارشادی 
آیه ۱۰ از سوره یونس ع که اینهم سوره ۱۰ میباشد. 
این آیه رو تحصیلکرده های روحانی و غیر روحانی در قدیم میگفتند. بله تا ۱۵ سالگی شنیدم ولی بعدش نمیدانم که هنوز گفته می‌شود یا نه؟ 
معنی آیه چنین است : و آخر دعوا شکر خدایشان. 
وقتی بحث چه شیرین چه تلخ تمام میشد میگفتند : 
«وَ آخِرُ دَعْواهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ۱۰»
ادامه مطلب
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ(١)الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ(٢) الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ (٣)مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ(٤)إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ(٥)اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ(٦)صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلا الضَّالِّینَ(٧)

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ ۱الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ ٢ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ ٣ مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ ٤ إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ ٥ اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ ٦ صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلَا الضَّالِّینَ ٧به نام خدا که رحمتش بی اندازه است و مهربانی اش همیشگی (۱) همه ستایش ها، ویژه خدا، مالک و مربّی جهانیان است (۲) رحمتش بی اندازه و مهربانی ا
شهر سوال ـ « لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ الْحَلِیمُ الْکَرِیمُ لَا إِلَهَ
إِلَّا اللَّهُ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ سُبْحَانَ اللَّهِ رَبِّ
السَّمَاوَاتِ السَّبْعِ وَ رَبِّ الْأَرَضِینَ السَّبْعِ وَ مَا فِیهِنَّ
وَ مَا بَیْنَهُنَّ وَ مَا تَحْتَهُنَّ وَ رَبِّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ وَ
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین‏[۱] یعنى هیچ معبودى نیست که در خور
پرستش باشد جز ذات واجب الوجودى که مستجمع جمیع صفات کمالیّه و حلیم و
بردبار و کریم اس

یَا کُمَیْلُ قُلْ‏ عِنْدَ کُلِ‏ شِدَّةٍ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ تُکْفَهَا وَ قُلْ عِنْدَ کُلِّ نِعْمَةٍ الْحَمْدُ لِلَّهِ تَزْدَدْ مِنْهَا وَ إِذَا أَبْطَأَتِ الْأَرْزَاقُ عَلَیْکَ فَاسْتَغْفِرِ اللَّهَ یُوَسِّعْ عَلَیْکَ فِیهَا 
(تحف العقول ؛ ص174)

ای کمیل در هنگام سختی ها بگو « لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ » (هیچ تکیه گاه و نیرویی جز خدا نیست) تا آن سختی برطرف شود.  و در هر نعمتی بگو « الْحَمْدُ لِ

《الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ》

بهترین روز برای آمرزش چه روزی است؟!(کلیک بفرمایید)

+عیدتون مبارک ،التماس دعا
کلمات فرج
لا إله إلا الله الحلیم الکریم لا إله إلا الله العلی العظیم سبحان الله رب السموات السبع و رب الأرضین السبع و ما فیهن و ما بینهن و ما تحتهن و رب العرش العظیم وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ و الصلاة على محمد و آله الطیبین‏

دعای یامن اظهر الجمیل
«یا من أظهر الجمیل و ستر القبیح و لم یهتک السّتر عنّى، یا کریم العفو، یا حسن التّجاوز، یا واسع المغفرة، یا باسط الیدین بالرّحمة، یا صاحب کلّ نجوى، و یا منتهى کلّ شکوى، یا کریم الص
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ نَبِیِّهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ تَسْلِیماً اللَّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ عَلَى مَا جَرَى بِهِ قَضَاؤُکَ فِی أَوْلِیَائِکَ الَّذِینَ اسْتَخْلَصْتَهُمْ لِنَفْسِکَ وَ دِینِکَ إِذِ اخْتَرْتَ لَهُمْ جَزِیلَ مَا عِنْدَکَ مِنَ النَّعِیمِ الْمُقِیمِ الَّذِی لا زَوَالَ لَهُ وَ لا اضْمِحْلالَ بَعْدَ أَنْ شَرَطْتَ عَلَیْهِمُ الزُّهْدَ فِی دَرَجَاتِ هَذِهِ الد
48-  و من خطبة له (علیه السلام)
> عند المسیر إلی الشام قیل إنه خطب بها و هو بالنخیلة خارجا من الکوفة إلی صفین <
الْحَمْدُ لِلَّهِ کُلَّمَا وَقَبَ لَیْلٌ وَ غَسَقَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ کُلَّمَا لَاحَ نَجْمٌ وَ خَفَقَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ غَیْرَ مَفْقُودِ الْإِنْعَامِ وَ لَا مُکَافَإِ الْإِفْضَالِ أَمَّا بَعْدُ فَقَدْ بَعَثْتُ مُقَدِّمَتِی وَ أَمَرْتُهُمْ بِلُزُومِ هَذَا الْمِلْطَاطِ حَتَّی یَأْتِیَهُمْ أَمْرِی وَ قَدْ رَأَیْتُ أَ
وقتی دعای افتتاح می خوانم، وقتی ابوحمزه را زمزمه میکنم، به یقین می رسم که فاصله ای بین خاک تا افلاک نیست و در گوشۀ قلبم سایۀ حضور کسی را می بینم که دل گویه های غربتم را از نزدیک می شنود و دلشوره های حیرتم را تا ساحل آرامش و امید، همراهی می کند...
... وَأَیْقَنْتُ أَنَّکَ أَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ فِى مَوْضِعِ الْعَفْوِ وَ الرَّحْمَةِ،

... وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی أَسْأَلُهُ فَیُعْطِینِی وَ إِنْ کُنْتُ بَخِیلاً حِینَ یَسْتَقْرِض
قال رسول‌اللّه صلی‌اللّه‌ علیه‌ و آله: «مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ»
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ المعصومین عَلَیْهِمُ السَّلاَمُعید غدیر مبارک باد!
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ
الْحَمْدُ
- «حمد» با «مدح» تفاوت دارد: 
- حمد: ثنا و تمجید بر زیبایی که از محمود، با اراده و اختیار صادر شده است. / شکرگزاری
- مدح: ثنا و تمجید بر زیبایی که از ممدوح، بدون اراده و اختیار صادر شده است.

لِلَّهِ
- لالله: همه‌ی حمد برای خداست.
- جمله به صورت مجهول است و گوینده حذف شده.

رَبِّ
- هم مالک و هم پرورش‌دهنده / پروردگار
- تربیت دائمی و مستمر عالم پس از خلقت. تربیت یک فیض تدریجی و دائمی است.
- احتیاج عالم
{ادعیه و زیارات مهدوی - شماره 28}

دعای ندبه

دعای ندبه، دعایی برای صاحب الزمان که مستحب است در چهار عید، یعنی عید فطر، عید قربان، عید غدیر و روز جمعه خوانده شود و آن دعا این است:

الْحَمْدُ للهِ رَبِّ الْعالَمینَ، وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّد نَبِیِّهِ وَآلِهِ، وَسَلَّمَ تَسْلیماً، اَللَّـهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ عَلی ما جَری بِهِ قَضآئُکَ فی
اَوْلِیآئِکَ، اَلَّذینَ اسْتَخْلَصْتَهُمْ لِنَفْسِکَ وَدینِکَ، اِذِ اخْتَرْتَ لَهُم

یاری خواستن

انسان در عینِ توانایی هایی که برای رسیدن به خواسته های خود دارد ،  در کنار آن نیاز ها و ضعف هایی نیز دارد که از دیگران برای بر طرف شدن آنها یاری می طلبد ، امّا همیشه دیگران نیز که انسانی همانند ما هستند ، قادر به بر آوردن همه ی نیاز های ما نیستند ،  در اینجا انسان احساس می کند که باید قدرتی فوق تمام قدرت ها باشد که بتواند از او برای برطرف شدن ضعف های خود و بر آوردن حاجات خویش یاری طلبد .
قرآن کریم در باره ی خداوند می فرماید : إِنَّ ا
«به قدرتت نناز ...»
«فَلَمَّا نَسُوا ما ذُکِّرُوا بِهِ فَتَحْنا عَلَیْهِمْ أَبْوابَ کُلِّ شَیْ ءٍ حَتَّی إِذا فَرِحُوا بِما أُوتُوا أَخَذْناهُمْ بَغْتَهً فَإِذا هُمْ مُبْلِسُونَ. فَقُطِعَ دابِرُ الْقَوْمِ الَّذینَ ظَلَمُوا وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ»*1
امام علی فرمودند: «اگر پیوسته از سوی خداوند به سوی تو نعمت می‌آید، در حالی که تو اهل معصیت هستی، بترس!»*2
این قانون الهی است؛ قانونی که فقط مختص ظالمین است؛ همان کسانی که به
{مهدویت در قرآن - شماره 7}
(جزءهفتم)
«فَلَمَّا نَسُوا ما ذُکِّرُوا بِهِ فَتَحْنا عَلَیْهِمْ أَبْوابَ کُلِّ شَیْ ءٍ حَتَّی إِذا فَرِحُوا بِما أُوتُوا أَخَذْناهُمْ بَغْتَهً فَإِذا هُمْ
مُبْلِسُونَ. فَقُطِعَ دابِرُ الْقَوْمِ الَّذینَ ظَلَمُوا وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ»*۱
امام علی فرمودند: «اگر پیوسته از سوی خداوند به سوی تو نعمت می‌آید، در حالی که تو اهل معصیت هستی، بترس!»*۲
این قانون الهی است؛ قانونی که فقط مختص ظالمین است؛
شرح دعای روز سى ‏ام‏ ماه مبارک رمضان
آیت‌الله مجتهدی تهرانی‌(ره) در شرح دعای سی‌امین روز ماه مبارک رمضان آمده است.:
*اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ بِالشُّکْرِ وَ الْقَبُولِ عَلَى مَا تَرْضَاهُ وَ یَرْضَاهُ الرَّسُولُ مُحْکَمَةً فُرُوعُهُ بِالْأُصُولِ‏ بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِین‏ 
اى خدا، در این روز، روزه مرا با جزاى خیر و مقبول حضرتت قرار ده که پسند حضرتت و پسن
                                لا اله الا الله سبحان ذی الهیبة و القدرة
بسم الله الرحمن الرحیم
یا محل کنوز اهل الغنی ویا مغنی اهل الفاقة من سعة تلک الکنوز بالعائدهة علیهم و النظر لهم یا الله لا
نسمی غیرک الها انما الالهة کلها معبودة دونک بالفریة والکذب لا اله الا انت یا ساد الفقر و یا جابر الضر و
یا علام السر ارحم هربی الیک من فقری اسالک باسمک الحال فی غناک الذی یا یفتقر ذاکره ابدا ان
تعیذنی من لزوم فقر انسی به الدین او بسوط غنی افتتن به ع
Soudabeh:القصد فی الرضا و الفقر القصد moderation ( علی الله القصد السبیل)   Not going ahead or staying behind.کلمه الاخلاص The word sincerity is لا اله الا الله)  there is no god except Allah)  Sincerity means getting rid of bond. القصد فی الرضا و الفقر It is s related  to state and conditions.  It refers to the asset and comes back to the states. Here the state means the imposed external state while in poverty and richness comes back to wealth.و اسالک نعیما لا ینفد Being happy is called blessing. Blessing ( Naim) the states are derived from results. لا ینفد It is a happy state that does not change because it is from God. Poverty and richness are the external state.Ange
اعجاز خلقت است و برابر نداشته است
وقت طواف دور حرم فکر می کنم
این خانه بی دلیل ترک برنداشته است
دیدیم در غدیر که دنیا به جز علی
آیینه ای برای پیمبر نداشته است
سوگند می خورم که نبی شهر علم بود
شهری که جز علی در دیگر نداشته است
طوری ز چارچوب در قلعه کنده است
انگار قلعه هیچ زمان در نداشته است
یا غیر لافتی صفتی در خورش نبود
یا جبرئیل واژه بهتر نداشته است
این شعر استعاره ندارد برای او
تقصیر من که نیست برابر نداشته است
حمیدرضا برقعی
✨الحَمْدُ لِلَّ
اعجاز خلقت است و برابر نداشته است
وقت طواف دور حرم فکر می کنم
این خانه بی دلیل ترک برنداشته است
دیدیم در غدیر که دنیا به جز علی
آیینه ای برای پیمبر نداشته است
سوگند می خورم که نبی شهر علم بود
شهری که جز علی در دیگر نداشته است
طوری ز چارچوب در قلعه کنده است
انگار قلعه هیچ زمان در نداشته است
یا غیر لافتی صفتی در خورش نبود
یا جبرئیل واژه بهتر نداشته است
این شعر استعاره ندارد برای او
تقصیر من که نیست برابر نداشته است
حمیدرضا برقعی
✨الحَمْدُ لِلَّ
وصایای اخلاقی پیامبر خدا صلی الله علیه و آله به امیر المومنین به نقل از کتاب شریف تحف العقول (۱۵)
یا علی أربع إلى جنبهن أربع: من ملك استأثر . ومن لم یستشر یندم. كما تدین تدان. والفقر الموت الاكبر، فقیل له: الفقر من الدینار والدرهم ؟ فقال: الفقر من الدین .
ای علی! چهار چیز هم ردیف چهار چیز است: آنکه به فرمانروایی رسد خودرأی شود، و آنکه مشورت نکند عاقبت پشیمان شود، هرگونه عمل کنی جزایش را بینی، ناداری و فقر مرگ اکبر است. از آن حضرت پرسیدند: مراد از ف
از وقتی این متن رو خوندم احساس میکنم یه بار سنگینی از رو دوشم برداشته شده
دیگه قول دادم بجای اعتماد به نفس روی اعتماد به خدا کار کنم
هربار هم یادش میفتم احساس قدرت میکنم:)
 نفس کیلو چند؟:))
اعتماد به نفس، حرف درستی نیست!
علامه در المیزان می‌گوید:
فضیلت آن چیزى است که خداى تعالى آن را فضیلت بداند، پس این که غربی ها مىگویند آدمى باید اعتماد به نفس داشته باشد و بعضى از نویسندگان ما نیز دنبال آنان را گرفته اند؛ حرف درستى نیست؛ چون دین خدا چنین چیزى
نام های این سوره عبارتند از:[1]
أمُّ القرآن، أمُّ الکتاب، فاتِحَةُ الکتاب، حَمْد، السّبْعُ المَثانی، فاتِحَةُ القُرآن، القُرآنُ العَظیم، الوافِیة، الکافِیة، الشّافِیة، الشفاء، الصَّلاة، الدُّعاء، الأساس، الشُّکر، الکنْز، النّور، السُّؤال، تَعْلیمُ المَسْألة، المُناجاة، التَفْویض، الحَمْدُ الاُولی، الحَمْدُ القُصری.

[1] - تفسیر تسنیم، علامه جوادی آملی، ج1، ص 259
اعتراف ابن مغازلی به صحت حدیث غدیر
ابن مغازلی از علمای اهل تسنن پس از نقل حدیث غدیر می‌نویسد:
٣٩- قال: أبو القاسم الفضل بن محمد: هذا حدیث صحیح عن رسول الله صلى الله علیه وسلم وقد روى حدیث غدیر خم عن رسول الله صلى الله علیه وسلم نحو من مائة نفس منهم العشرة، وهو حدیث ثابت لا أعرف له علة، تفرد علی علیه السلام بهذه الفضیلة، لیس یشركه فیها أحد.
ابو القاسم فضل بن محمد گفته است: این حدیث صحیح (حدیث غدیر) از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) روایت شده است و ح
در قیامت نخستین سوال از اعمال بندگان، نماز است و در اعتقادات ابتدا سؤال از محبت اهل بیت به میان می‌آید. شیخ صدوق در بیان عقاید امامیه می گوید: «پس از معرفت (اعتقادات) نخستین عملی که از میان اعمال محاسبه خواهد شد، نماز است.» شرط قبولی تمام اعمال نیک انسان اهمیت به نماز است که در این رابطه امام صادق (ع) می‌فرماید: «اول ما یحاسب به العبد الصلاة، فان قبلت قبل سائر عمله، و اذا ردت رد علیه سائر عمله» نخستین حسابرسی از بنده، درباره نماز است، پس اگر ن

حکمت سجدۀ شکر بعد از نمازها و اثر آن
عنْ أَبِی الْحَسَنِ الرِّضَا علیه السلام قال السَّجْدَةُ بَعْدَ الْفَرِیضَةِ شُکْراً لِلَّهِ تَعَالَى ذِکْرُهُ عَلَى مَا وَفَّقَ لَهُ الْعَبْدَ مِنْ أَدَاءِ فَرِیضَتِهِ وَ أَدْنَى مَا یُجْزِی فِیهَا مِنَ الْقَوْلِ أَنْ یُقَالَ شُکْراً لِلَّهِ شُکْراً لِلَّهِ ثَلَاثَ مَرَّاتٍ قُلْتُ فَمَا مَعْنَى قَوْلِهِ شُکْراً لِلَّهِ قَالَ یَقُولُ هَذِهِ السَّجْدَةُ مِنِّی شُکْراً لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلّ

...عَنْ سَعْدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ جَمَاعَةٍ مِنْ بَنِی هَاشِمٍ مِنْهُمُ الْحَسَنُ بْنُ الْحَسَنِ الْأَفْطَسُ‏ أَنَّهُمْ حَضَرُوا یَوْمَ تُوُفِّیَ مُحَمَّدُ بْنُ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ بَابَ أَبِی الْحَسَنِ یُعَزُّونَهُ وَ قَدْ بُسِطَ لَهُ فِی صَحْنِ دَارِهِ وَ النَّاسُ جُلُوسٌ حَوْلَهُ فَقَالُوا قَدَّرْنَا أَنْ یَکُونَ حَوْلَهُ مِنْ آلِ أَبِی طَالِبٍ وَ بَنِی هَاشِمٍ وَ قُرَیْشٍ مِائَةٌ وَ خَمْسُونَ رَجُلًا سِوَى مَوَا

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ ١  
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ ٢  
الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ ٣  
مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ ٤  
إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ ٥
 اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ ٦
 صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِم
ْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلَا الضَّالِّینَ ٧

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما اس

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما اس
#پدر_واقعی_امت

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

♦️دو زن بر سر کودکی نزاع نمودند، مولی امیر المومنین علیه السلام قضاوت به دو نیم نمودن کودک نمود. مادر واقعی سخت نگران شد ازحق خود گذشت تا کودکش سالم و زنده بماند. آقا فرمودند مادر واقعی اوست طفل را به او دهید.
پس گوییم برسر قمیص (پیراهن) خلافت بعد رسول الله صلوات ا
در پیاده‌رو داشتم راه می رفتم که ناگهان دختری مرا صدا زد.دختر: ببخشید آقا!من: باشد.دختر: باشد یعنی چه.من: شما از من تقاضای بخشش کردید من نیز بخشیدم.دختر: خدا شفایتان دهد.من: ان‌شاءالله.و به حرکتم ادامه دادم که باز صدایم زد.دختر: اتول من خراب شده است. می‌شود شما فقط چند استارت بزنید؟من: آریپشت فرمان نشستم و او گفت: در کاپوت را بزنید.با خود گفتم: در کاپوت کجاست؟ یا خدا. من تاکنون در کاپوت نزده‌ام. الان آبرویم می‌رود. خدایا کمک کن جهان در خطر بزرگی
امام علی علیه السلام
(«إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ»، «وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ»، اللّهمّ إنّى أحتسبه عندک فإنّ موته من مصائب الدّهر، رحم اللّه مالکا فلقد أوفى عهده، و قضى نحبه، و لقى ربّه، مع أنّا قد وطّنّا أنفسنا على أن نصبر على کلّ مصیبة بعد مصابنا برسول اللّه- صلّى اللّه علیه و آله- فإنّها من أعظم المصیبات)
ما از خدا هستیم و بسوى او باز مى‏گردیم، و ستایش خداوندى را سزا است که پروردگار جهانیان است، بار خد

از امیر مؤمنان نقل شده است که فرمودند:
«یَا کُمَیْلُ قُلْ عِنْدَ کُلِّ شِدَّةٍ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ تُکْفَهَا وَ قُلْ عِنْدَ کُلِ نِعْمَةٍ الْحَمْدُ لِلَّهِ تَزْدَدْ مِنْهَا وَ إِذَا أَبْطَأَتِ الْأَرْزَاقُ عَلَیْکَ فَاسْتَغْفِرِ اللَّهَ یُوَسِّعْ عَلَیْکَ فِیهَا.»
 تحف‌العقول، ص۱۷۴

«ای کمیل! هنگام هر سختی و ناملایمتی، بگو: «لا حول و لا قوة الّا بالله»؛ تا آن را برطرف سازی
و هنگام هر نعمت و گشایشی، بگو: «الحم
سلام، سال نوتون مبارک. امسال تبریک گفتن سال نو حال و هوای خاصی داره. به خود من که نمی چسبه. یک سری درگیر بیماری هستند. پرستارها ، پزشکان و کادر پزشکی در حال خدمت و جانفشانی هستند. گروهی از هموطنانمون در کارخانه ها ، نیروگاه ها و مراکز مختلف با شدت و فشار کار بیشتری در حال تلاش هستند تا من و شما از خونمون خارج نشیم و کم و کسری هم نداشته باشیم. 

«اللَّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ دَائِماً مَعَ دَوَامِکَ وَ لَکَ الْحَمْدُ بَاقِیاً مَعَ بَقَائِکَ وَ لَک

نام کتاب: چمداننویسنده: بزرگ علوی
نوبت و تاریخ چاپ: چاپ سوم ۱۳۸۵ناشر : مؤسسه انتشارات نگاهتعداد صفحات: ۱۷۳ صفحه.اندازه صفحات: ۲۱×۱۴/۵عکس : نداردشابک:  ۹۶۴۶۷۳۶۱۳۰ | ISBN : 964-6736-13-0
* محل نگهداری کتاب: کتابخانه‌ی هلال‌احمر شهر بیجار
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول در روز شنبه ۹۸/۰۷/۲۷ از (۱۴:۱۸) تا (۲۳:۳۶)
* معرفی و بررسی:بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِاین کتاب ، شامل ۷ داستان می‌باشد که بیشتر داستان‌ها، دارای پس‌زمینه‌ی عاشقانه و خاطرخواه
نام کتاب: روزگاری جنگی در گرفت
نویسنده: جان اشتاین بک
ترجمه: محمدرضا پورجعفری
نوع کتاب: صوتی
صدا: بهروز رضوی
قالب کتاب صوتی: روایی (= یک نفر از روی کتاب می‌خواند)
مدت زمان کتاب: حدود ۳ ساعت
منبع دانلود: نرم‌افزار ایران‌صدا
تاریخ شنیدن: هفته‌ی آخر اردیبهشت ۱۳۹۸
معرفی و بررسی:
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
این کتاب صوتی ، خلاصه‌ی رمان اصلی می‌باشد که توسط رادیو ،تهیه و تنظیم شده است و شامل خاطرات نویسنده‌ی کتاب بعنوان یک خبرنگار ا
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ المعصومین عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ 
______________________________ مولای ما نمونه ی دیگر نداشته استاعجاز خلقت است و برابر نداشته استوقت طواف دور حرم فکر می کنماین خانه بی دلیل ترک بر نداشته است                               حمید رضا برقعی                                                        

عید سعید غدیر خم بر عموم شعیان جهان مبارک باد

{امام مهدی(عج) در قرآن - شماره 40}

آیا می دانید حکمتِ لقمان از چه بود؟

ولَقَدْ آتَیْنَا لُقْمَانَ الْحِکْمَةَ أَنِ اشْکُرْ لِلَّهِ... [لقمان/۱۲]
امام صادق(ع) در تفسیرش فرمودند: اینکه خداوند فرموده «به لقمان حکمت آموختیم...» یعنی به او شناخت و معرفت امام زمانش را عطا نمودیم. (کلیدواژه آیات مهدوی، ص۳۲۴)
انواع آیات مهدوی :
۱-تفسیری: آیاتی که ظاهر و تفسیرش درباره مهدویت است.
۲-تأویلی: آیاتی که درون و باطنش، درباره مهدویت است.
۳-تطبیقی: آیاتی که مصادی
نام کتاب: بی خطر برانیمویرایش و بازبینی: ناهید جهانلو
نوبت و تاریخ چاپ: سوم ۱۳۸۹ناشر : مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال احمر ایرانتعداد صفحات:۴۵  صفحه.اندازه صفحات: ۱۷×۱۲/۵عکس : نداردشابک: ۹۷۸۹۶۴۲۷۸۰۳۴۱  | ISBN : 978-964-2780-34-1
* محل نگهداری کتاب : کتابخانه هلال احمر شهر بیجار ( کتاب اهدایی برای آموزش همگانی )
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول روزهای دوشنبه ۹۸/۱۱/۰۷ (۱۵:۱۷) و چهارشنبه ۹۸/۱۱/۱۶ (۱۵:۱۶)
* معرفی و بررسی: بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِی
قبلاً در مورد آقای محمدرضا توکلی صابری نوشته بودم؛ در مورد کتاب سفر برگذشتنی و پروژه‌ی دوست‌داشتنی‌اش برای دوباره رفتن تمام مسیرهایی که هزار سال پیش ناصرخسرو رفته:
«ولی جا پای ناصرخسرو گذاشتن کاری بس سترگ و عظیم است. فراتر از یک گلگشت یکی دو روزه است. کاری که محمدرضا ‏توکلی صابری تک‌وتنها آن را انجام داد و کتابش را نوشت. کتاب سفر برگذشتنی شیرین نیست. لحن و زبان توکلی صابری نکته‌ی ‏خاصی ندارد. به تب‌وتاب نمی‌اندازد آدم را. آرام است. خیلی
اهمیت قرآن در جامعه امروز به قلم محمد امین حری

أَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین وَ الصَّلَاةُ وَ السَّلَامُ عَلَى
سَیِّدِنَا وَ نَبِیِّنَا وَ حَبِیبُ قُلُوبِنَا أبوألقاسِمِ مُحَمَّدٍ
(صلوات) وَ عَلی آلِهِ الطَیِّبینَ الطَّاهِرِینسپاس بی پایان برای
خداوندی است که بر ما منت گذاشت وقرآن را برای هدایت ما فرستاد و به ما
توفیق داد که به آن نظر کنیم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ ۱
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ ۲
الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ ۳
مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ ۴
إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ ۵
اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ ۶
صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلَا الضَّالِّینَ ۷

نام کتاب: کیف نجات خانوادهترجمه و تألیف : زیبا ایوبیان
نوبت و تاریخ چاپ: چاپ سوم،بهار ۱۳۹۰ناشر : مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایرانتعداد صفحات:  ۴۸ صفحه.اندازه صفحات: 14×10 cmعکس : داردشابک:  ۹۷۸۹۶۴۲۷۸۰۲۸۰ | ISBN : 978-964-2780-28-0
* محل نگهداری کتاب : کتابخانه‌ی هلال احمر شهر بیجار
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول از قبل از ظهر دوشنبه ۹۸/۱۰/۳۰ تا قبل از ظهر ۹۸/۱۱/۰۶

* معرفی و بررسی: بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
این کتاب به طور مختصر و مفید
اهمیت قرآن در جامعه امروز به قلم محمد امین حری

أَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین وَ الصَّلَاةُ وَ السَّلَامُ عَلَى
سَیِّدِنَا وَ نَبِیِّنَا وَ حَبِیبُ قُلُوبِنَا أبوألقاسِمِ مُحَمَّدٍ
(صلوات) وَ عَلی آلِهِ الطَیِّبینَ الطَّاهِرِینسپاس بی پایان برای
خداوندی است که بر ما منت گذاشت وقرآن را برای هدایت ما فرستاد و به ما
توفیق داد که به آن نظر کنیم
1. هیچکی احمقانه‌تر از من زندگی نمیکنه. آدما یا یه چیزو میخوان یا نمیخوان. یا پیگیرش میشن یا نمیشن. نه اینکه صدتا انگیزه داشته باشن برا خواستنش و صدتا دلیل برا نخواستنش. دیگه برا «خودشون» شل‌کن سفت‌کن ندارن. هیچ‌چیزی آشغال‌تر از این نیست که تکلیفت با خودت روشن نباشه. هیچ‌چیزی بی‌صفاتر از این نیست که هر لحظه طبق یه تئوری جدید بین دوتا سراب نوسان کنی، طواف کنی، سعی کنی. حیف چشمه‌ای که با گریه برا تو جوشیده، اونم کنار خودت!

2. این روزا بیش از

دانلود صوت استاد شهریار پرهیزگار  
دانلود ترتیل استاد مهدی صیاف زاده

الفاتحة ، الجزء 1، صفحة: 1‌
سورةُ الفَاتِحَةبِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ 1
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ 2
الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ 3
مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ 4
إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَ إِیَّاکَ نَسْتَعِینُ 5
اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ 6
صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَ لاَ الضَّالِّینَ 7

سلام

خر جانوری است که در ایران بسر می‌برد و همچنین گورخر از جانوران بومی ایران است و نژاد خر از ایران به سایر کشورهای جهان رفت            !
                                 فرانتز آل تیم -ایران شناس آلمانی!

نمی شود از خر نوشت و یاد قصاید ناصرخسرو نیافتاد. ( گویا در ادبیات مکتوب بیشترین استفاده از این کلمه "خر" را ناصرخسرو برده البته در کنار کلمه "خرد")
 یقینا شما هم می‌دانید مردانی بوده‌اند که در چهل سالگی متحول شده‌اند و با اندیشه و خرد خویش،
برگشت خورشید به خاطر امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل تسنن)
ولی الله محدث دهلوی (از علمای بزرگ اهل تسنن) در کتاب اذاله الخفاء یک سند طولانی که منتهی به فاطمه دختر حسین (علیهما السلام) از اسماء بنت عمیس می‌شود روایت نموده که گفت: باری سر پیامبر (صلی الله علیه و آله) در بغل حضرت علی (علیه السلام) گذاشته بود و به آن حضرت وحی نازل می‌شد. هنگامی که سنگینی از رسول خدا زائل شد. به من فرمود: ای علی! آیا نماز فرض را خواندی؟ گفتم نه، فرمود: بار الها ت

سوره حمد 
بسم الله الرحمن الرحیم
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ الرَّحْمـنِ الرَّحِیمِ
مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ
اهدِنَــــا الصِّرَاطَ المُستَقِیمَ
صِرَاطَ الَّذِینَ أَنعَمتَ عَلَیهِمْ
غَیرِ المَغضُوبِ عَلَیهِمْ وَلاَ الضَّالِّینَ.

سوره توحید
بسم الله الرحمن الرحیم
قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ
لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ وَلَمْ یَکُن لَّهُ کُفُوًا أَحَدٌ.

سوره حمد 
بسم الله الرحمن الرحیم
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ الرَّحْمـنِ الرَّحِیمِ
مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ
اهدِنَــــا الصِّرَاطَ المُستَقِیمَ
صِرَاطَ الَّذِینَ أَنعَمتَ عَلَیهِمْ
غَیرِ المَغضُوبِ عَلَیهِمْ وَلاَ الضَّالِّینَ.

سوره توحید
بسم الله الرحمن الرحیم
قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ
لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ وَلَمْ یَکُن لَّهُ کُفُوًا أَحَدٌ.

نام کتاب: هزار و یک پرسش و پاسخ علمی ( جلد اول)ترجمه و گردآوری: محمود حکیمی
نوبت و تاریخ چاپ: چاپ سوم ، ۱۳۷۵ناشر : انتشارات قلمتعداد صفحات: ۲۳۷ صفحه.اندازه صفحات: ۱۶×۲۴عکس : داردشابک:   ۹۶۴۳۱۶۰۱۷۳| ISBN : 964-316-017-3
* تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ سه‌شنبه
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول در تابستان ۱۳۹۸
* معرفی و بررسی:بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِاین کتاب در ۷ فصل به پرسش‌های تاریخی و علمی مربوط به آن بخش پاسخ می‌دهد که شامل : عل

دعا به هنگام سوارشدن بر مرکب و در برابر هر نعمتى
یکى از شیوه هاى قرآن براى آشناکردن مردم باخدا، بر شمردن نعمت هاى الهى است. قرآن مى کوشد وجدان هاى خفته را بیدار کند و مردم گریزپاى را با خدایشان انس و آشتى دهد.در سوره زُخرف مى فرماید: سُبْحانَ الَّذِی سَخَّرَ لَنا هذا وَما کُنّا لَهُ مُقْرِنِینَ وَإِنّا إِلى رَبِّنا لَمُنْقَلِبُونَ. منزّه است خدایى که این مرکب را براى ما مسخَّر ساخت، و گرنه ما توان آن را نداشتیم، وما به سوى پروردگارمان
فکرمی‌کنم اگر تنها سودِ علم، تواضع باشد -تواضعی که می‌گویند در پی خواهدداشت- کافی‌ست که به سراغ آن برویم؛ و اگر تنها زیانش تکبّر باشد -تکبّری که گویا به دنبال دارد- کافی‌ست که رهایش کنیم.
کاش می‌شد اهل علم از جناب ناصرخسرو بپرسند دانش‌دوستان چه کنند «بار دانش» را!
96-  و من خطبة له (علیه السلام)
> فی اللّه و فی الرسول الأکرم <
>اللّه تعالی<
الْحَمْدُ لِلَّهِ الْأَوَّلِ فَلَا شَیْ‏ءَ قَبْلَهُ وَ الْآخِرِ فَلَا شَیْ‏ءَ بَعْدَهُ وَ الظَّاهِرِ فَلَا شَیْ‏ءَ فَوْقَهُ وَ الْبَاطِنِ فَلَا شَیْ‏ءَ دُونَهُ.
>و منها فی ذکر الرسول (صلی الله علیه وآله)<
مُسْتَقَرُّهُ خَیْرُ مُسْتَقَرٍّ وَ مَنْبِتُهُ أَشْرَفُ مَنْبِتٍ فِی مَعَادِنِ الْکَرَامَةِ وَ مَمَاهِدِ السَّلَامَةِ قَدْ صُرِفَتْ نَحْوَهُ أَ
معمولا لحن آیاتی که در مورد پیامبران وارد شده، حاکی از طرد و تهدید و آزار و اذیت و اتهام زنی مکرر به اونها از طرف مخاطبان اونهاست. اما در دو مورد سخن از علم و قدرت و عظمت و تسلیم شدن دیگران و اطاعت وانقیاد از ایشان است.سوره نمل رو بعنوان نمونه نگاه کنیناز پنج پیغمبر نام میبرهموسی:۱۳فَلَمّا جاءَتْهُمْ آیاتُنا مُبْصِرَةً قالُوا هذا سِحْرٌ مُبِینٌ۱۴وَ جَحَدُوا بِها وَ اسْتَیْقَنَتْها أَنْفُسُهُمْ ظُلْماً وَ عُلُوّاصالح:۴۷قالُوا اطَّیَّرْ
بسم الله الرحمن الرحیم 
تربیة القلب (شرح حدیث جنود العقل و الجهل)

الدروس علیها كلمة سر یتم تسلیمها للمشاركین عند التسجیل فی المادة

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
مقدمة فی المراد من القلب السلیم

2
معنى العقل و الجهل وخصوصیة كل منهما

3

4

5

6

7

8

9

10
بسم الله الرحمن الرحیم 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10
                      برای زیاد شدن سلامتی واز بین رفتن فقر وضو قبل از غذا خوردن ودائم الوضو بودن.((158))

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ذاری ما فی الارض بعلمک یکون ما یکون مما ذرات لک السلطان علی کل من هو دونک انی اعوذ
بقدرتک علی کل شی من الضر فی بریة من سبع اوهامة او عارض من سائر الدواب یا خالقها بفطرتها
اذراها عنی واحجز ها ولا تسلطها علی و عافنی من شرها وباسها یا الله یا ذاالعلم العظیم حطنی
بحفظک من مخاوقی یا رحیم
بسم الله الرحمن الرحیم 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1

2

3
الخیر ز وضده الشر

4

5

6

7

8

9

10
بسم الله الرحمن الرحیم ./

من که نمیتونم از شما بنویسم ، اما میتونم برای شما بنویسم :) میتونم بنویسم که وقتی اولین بار دعوتم کردید به حرم ِ امنتون ، هیچوقت باورم نمیشد که این من باشم نصف شب ِ ۱۳ رجب رو به روی ضریحی که تا یک متری همه رو دور کردن تا دسته گلای بالای ضریح رو نو کنن ... باورم نمیشد این منم که دارم ضریح رو بدون اینکه کسی بهش چسبیده باشه از نزدیک میبینم ! . میتونم بنویسم واسه بار دوم که دعوت شدم ، حوالی اربعین بود ، که خسته بودیم و شب تا
49-  و من کلام له (علیه السلام)
> و فیه جملة من صفات الربوبیة و العلم الإلهی <
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی بَطَنَ خَفِیَّاتِ الْأَمُوُرِ وَ دَلَّتْ عَلَیْهِ أَعْلَامُ الظُّهُورِ وَ امْتَنَعَ عَلَی عَیْنِ الْبَصِیرِ فَلَا عَیْنُ مَنْ لَمْ یَرَهُ تُنْکِرُهُ وَ لَا قَلْبُ مَنْ أَثْبَتَهُ یُبْصِرُهُ سَبَقَ فِی الْعُلُوِّ فَلَا شَیْ‏ءَ أَعْلَی مِنْهُ وَ قَرُبَ فِی الدُّنُوِّ فَلَا شَیْ‏ءَ أَقْرَبُ مِنْهُ فَلَا اسْتِعْلَاؤُهُ بَاعَدَ
خدایا گه خوردیم، اماممونو بفرست :/اَللّهُمَّ یا رَبِّ نَشکوُ غَیبَةَ نَبِیّنا وَ قِلّةَ ناصِرنا، وَ
کَثْرَةَ عَدُوِّنا و شِدَّةَ الزَّمانِ عَلَیْنا، وَ وُقَوعَ الفِتَن بِنا
وَ تَظاهُرَ اْلخَلْقِ عَلَیْنا، اَللّهُمُّ صَلِّ عَلی محمّد وَ آل
محمّدٍ وَ فَرِّج ذلِکْ بِفَرَجٍ مِنْکَ تُعَجِّلُهُ، وَ نَصْرٍ وَ حَقٍّ
تُظْهِرُهُ؛

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ‌ 
 درگذشت مرحوم محمدحسین بهمنی ( حسین حاج حسن ) را خدمت خانواده ایشان و تمامی بستگان و آشنایان تسلیت عرض می نماییم.

ضمناً به اطلاع می رساند مراسم دومین روز درگذشت ایشان فردا یکشنبه 15 دی ماه از ساعت 14 الی 15:30 در #مسجد_جامع برگزار می گردد!

215-  و من دعاء له (علیه السلام)> کان یدعو به کثیرا <الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لَمْ یُصْبِحْ بِی مَیِّتاً وَ لَا سَقِیماً وَ لَا مَضْرُوباً عَلَی عُرُوقِی بِسُوءٍ وَ لَا مَأْخُوذاً بِأَسْوَإِ عَمَلِی وَ لَا مَقْطُوعاً دَابِرِی وَ لَا مُرْتَدّاً عَنْ دِینِی وَ لَا مُنْکِراً لِرَبِّی وَ لَا مُسْتَوْحِشاً مِنْ إِیمَانِی وَ لَا مُلْتَبِساً عَقْلِی وَ لَا مُعَذَّباً بِعَذَابِ الْأُمَمِ مِنْ قَبْلِی أَصْبَحْتُ عَبْداً مَمْلُوکاً ظَال
علامه مجلسی فرمودند :شب جمعه مشغول مطالعه بودم، به این دعا رسیدم بسم الله الرحمن الرحیم،
 الْحَمْدُ لله مِنْ اَوَّلِ الدُّنْیا اِلی فَنائِها وَ مِنَ الآخِرَه اِلی بَقائِها, اَلْحَمْدُاللهِ عَلی کُلِّ نِعْمَه، اَسْتَغْفِرُالله مِنْ کُلِّ ذَنْبٍ وَ اَتُوبُ اِلَیْه، وَ هُوَ اَرْحَمُ الرّاحِمینَ 
بعد یک هفته مجدد خواستم ، آنرا بخوانم، که در حالت مکاشفه از ملائکه ندایی شنیدم ،  که ما هنوز از نوشتن ثواب قرائت قبلی فارغ نشده ایم... قصص العل
                                       لا اله الا الله سبحان العلام السلام
بسم الله الرحمن الرحیم
1= اللهم انی اسالک بان لک الحمد لا اله الا انت بدیع السماوات و الارض یا ذالجلال و الاکرام ان تصلی
علی محمد و آل محمد و ان تجعل لی من امری فرجا و مخرجا ترزقنی من حیث احتسب وم ن حیث لا
احتسب برحمتک یا ارحم الراحمین . یاصریخ المستخرصین ویا غوث المستغیثین و یا مفرج الکرب المکروبین
قد تری مکانی و تعرف حالی و یا یخضر علیک شی من امری

2=اللهم رب السمو
نام کتاب: قصه های کولیما (جلد اول)
نویسنده: وارلام شالاموف
مترجم: نازلی اصغرزاده
نوبت چاپ: چاپ اول ، بهار ۱۳۹۳
ناشر : انتشارات مروارید (www.morvarid-pub.com)
تعداد صفحات: ۳۰۶ صفحه.
شابک: ۹۷۸۹۶۴۱۹۱۲۸۲۸ | ISBN : 978-964-191-282-8
** تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: * تاریخ خرید: ۹۷/۰۹/۲۹ پنج‌شنبه ، (۰۹:۳۳َ) از سایت « شهر کتاب آنلاین»  * تاریخ تحویل: چهارشنبه ۹۷/۱۰/۰۵ 
* تاریخ مطالعه‌ی اول: جمعه ۹۷/۱۰/۰۷ (۲۳:۴۰) تا یکشنبه ۹۷/۱۰/۱۶ (۰۱:۳۱ بامداد)
* معرفی و بررسی:
بِسْمِ اللّٰهِ ا
الْحَمْدُ لِلَّهِ‌ رَبِ‌ الْعَالَمِینَ‌

ستایش مخصوص خداوندی است که پروردگار جهانیان است.

واژه نگاشت:
«رَبِّ»: پروردگار. مصدری است به معنی تربیت، و در اینجا در معنی اسم
فاعل، یعنی مربّی به کار رفته است، و صفت (الله) می‌باشد. «الْعَالَمِینَ»:
جهانیان، جهانها. هر صنفی از اصناف آفریدگان. اسم آلت است و به معنی آنچه خدا بدان
شناخته شود. از راه تغلیب به صورت جمع مذکّر سالم با (ین) جمع بسته شده است.

نکته ها و پیام ها:

۱ - همه
ستایشها از آن خداوند
سلام

خر جانوری است که در ایران بسر می‌برد و همچنین گورخر از جانوران بومی ایران است و نژاد خر از ایران به سایر کشورهای جهان رفت            !
                                 فرانتز آل تیم -ایران شناس آلمانی!

نمی شود از خر نوشت و یاد قصاید ناصرخسرو نیافتاد. ( گویا در ادبیات مکتوب بیشترین استفاده از این کلمه "خر" را ناصرخسرو برده البته در کنار کلمه "خرد")
 یقینا شما هم می‌دانید مردانی بوده‌اند که در چهل سالگی متحول شده‌اند و با اندیشه و خرد خویش،
طیفی از نیروهای انقلابی مشهور است که خود را مأمور به وظیفه می دانند و وظیفه را در رأی به أصلح خلاصه می کنند. لذا می گویند: به أصلح رأی می دهیم ولو اینکه رأی نداشته باشد!
این گروه توضیح نمی دهند که آیا نسبت به «رأی نیاوردن نیروهای مفسد» تکلیفی دارند یا نه؟ آیا تکلیف آنها فقط جنبه ی اثباتی دارد؟ یا جنبه ی نفیی هم دارد؟
آیات قرآن برای جنبه ی نفیی هم تأکید ویژه ای لحاظ کرده اند: 
وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِی کُلِّ أُمَّةٍ رَّسُولاً أَنِ اعْبُدُواْ اللّ
«٣٨»هُنالِکَ‌ دَعا زَکَرِیّا رَبَّهُ‌ قالَ‌ رَبِّ‌ هَبْ‌ لِی مِنْ‌ لَدُنْکَ‌ ذُرِّیَّةً‌ طَیِّبَةً‌ إِنَّکَ‌ سَمِیعُ‌ الدُّعاءِ در این هنگام زکریّا(که این‌همه کرامت و مائده آسمانى را دید) پروردگارش را خواند و گفت:پروردگارا! از جانب خود نسلى پاک و پسندیده به من عطا کن که همانا تو شنونده دعائى. نکته‌ها: چنانکه قبلاً ذکر شد،مادر مریم با همسر زکریّا خواهر بودند و هر دو عقیم و نازا.مادر مریم با دیدن صحنه‌ى
ادامه مطلب
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
إذا أذن الله لنا فی القول ظهر الحق واضمحل الباطل وانحسر عنکم إلی الله ارغبُ فی الکافیة وجمیل الصُنعِ والولایة
ای شیعه ما هر گاه خداوند به ما اجازه دهد که سخن بگوییم، آن وقت حق آشکار و باطل از میان می‌رود، و حق بر شما معلوم گردد. امیدوارم خداوند ما را مشمول لطف و عنایت و ولایت خویش قرار دهد.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 289 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی
دیدگاه ناصر خسرو در مورد دنیا و بازتاب آن در اشعار وی
پیشگفتار فرهنگ دیرپای و پرمایة ایران یکی از غنی ترین و وسیع ترین فرهنگ های جهان به شمار می‎آید و در قلمرو این فرهنگ با شکوه ادبیات فارسی دری پایگاهی والا دارد وخراسان مهد زبان فارسی دری است گزافه نیست اگر ادعا کنیم نهال زبان فارسی دری ( نظم و نثر ) در خراسان بزرگ ریشه گرفته است و سپس به سایر نقاط کشور گسترده شده است درمیان بزرگان ادب پارسی

دسته بندی
زبان و ادبیات فارسی

فرمت فایل
doc
سلام

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَوْ أَنَّا کَتَبْنَا عَلَیْهِمْ أَنِ اقْتُلُوا أَنْفُسَکُمْ أَوِ اخْرُجُوا مِنْ دِیَارِکُمْ مَا فَعَلُوهُ إِلَّا قَلِیلٌ مِنْهُمْ ۖ وَلَوْ أَنَّهُمْ فَعَلُوا مَا یُوعَظُونَ بِهِ لَکَانَ خَیْرًا لَهُمْ وَأَشَدَّ تَثْبِیتًا ٦٦
و اگر بر آنان مقرّر می کردیم که خودکشی کنید، یا از دیار و کاشانه خود بیرون روید، جز اندکی از آنان انجام نمی دادند. و اگر آنچه را که به آن پند داده می شوند عم

«إِذَا کَانَ یَوْمُ الْقِیَامَةِ زُفَّتْ أَرْبَعَةُ أَیَّامٍ إِلَى اللَّهِ کَمَا تُزَفُّ الْعَرُوسُ إِلَى خِدْرِهَا قِیلَ مَا هَذِهِ الْأَیَّامُ قَالَ یَوْمُ الْأَضْحَى وَ یَوْمُ الْفِطْرِ وَ یَوْمُ الْجُمُعَةِ وَ یَوْمُ الْغَدِیرِ وَ إِنَّ یَوْمَ الْغَدِیرِ بَیْنَ الْأَضْحَى وَ الْفِطْرِ وَ الْجُمُعَةِ کَالْقَمَرِ بَیْنَ الْکَوَاکِبِ وَ هُوَ الْیَوْمُ الَّذِی نَجَا فِیهِ إِبْرَاهِیمُ الْخَلِیلُ مِنَ النَّارِ فَصَامَهُ شُ
«٤٠»قالَ‌ رَبِّ‌ أَنّى یَکُونُ‌ لِی غُلامٌ‌ وَ قَدْ بَلَغَنِیَ‌ الْکِبَرُ وَ امْرَأَتِی عاقِرٌ قالَ‌ کَذلِکَ‌ اللّهُ‌ یَفْعَلُ‌ ما یَشاءُ (زکریّا)گفت:پروردگارا! چگونه براى من پسرى خواهد بود،در حالى که به پیرىِ‌ رسیده‌ام و همسرم نازاست‌؟!(خداوند)فرمود:این چنین خداوند هرچه را بخواهد انجام مى‌دهد.
پیام‌ها: ١-در نومیدى بسى امید است. «أَنّى یَکُونُ‌ لِی غُلامٌ‌... کَذلِکَ‌ اللّهُ‌ یَفْعَلُ‌ ما یَشاءُ» ٢-در
ادامه مطلب
ثواب ذکر الحمدلله کما هو اهله
امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند:
 هر کس ذکر الْحَمْدُ لِلَّهِ کَمَا هُوَ أَهْلُهُ را بگوید، نویسندگان آسمان بالا نمی توانند تمام ثواب آن را بنویسند. عرض کردم: چرا؟
فرمود: چون اندازه ثواب آن را آنها نمی دانند و عرض می کنند: بارالها! ما از غیب آگاهی نداریم. خدا می فرماید: شما این ذکر را همان گونه که بنده ام می گوید بنویسید، ثواب آن بر عهده من است.
معنی این ذکر بزرگ :
همه حمدها مخصوص خداوند بزرگ است، همانگونه که او
عید الله الاعظم الغدیر، روز صلوات و برائت و روزه
شیخ طوسی رضوان الله علیه روایت کرده است:
٣ ـ وعنه عن علی بن إبراهیم عن أبیه عن القاسم بن یحیى عن جده الحسن بن راشد عن ابی عبد الله علیه‌السلام قال : قلت له : جعلت فداك للمسلمین عیدغیر العیدین؟ قال : نعم یا حسن اعظمهما وأشرفهما قال : قلت وأی یوم هو؟ قال : هو یوم نصب أمیر المؤمنین علیه‌السلام فیه علما للناس ، فقلت : جعلت فداك وما ینبغی لنا أن نصنع فیه؟ قال : تصومه یا حسن وتكثر فیه الصلاة على محمد وآله
بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ ( 1 )به نام خداوند بخشنده‌ی مهربان می آغازم(پیش از هر کاری، چند لحظه توقف و تمرکز - مکث - نمایید تا مطمئن شوید کاری که می خواهید بکنید با نام خدا و این احساس آغاز می شود که در آغوش خدا و تحت حفاظ نوازش «ایشان» هستید - اکنون فقط کار درست را بر خواهید گزید - اندوه زُدایی - ... و آن را درست انجام خواهید داد - شادی زایی - ... و راستی را پیشه خواهید کرد - تولید مهر و عشق، که نشانش گسترش لبخند است -)
ٱلْحَمْدُ لِلَّهِ رَب

الْحَمْدُ
لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِین بِوِلاَیَةِ            
سلطان اولیاء، سخن گذار منبر سلونی، سرور مطلبی، ابن عم نبی،  مهر برج إنّما، 
شهسوار لافتی،  عروة الوثقی، کلمة الحسنی، سید الاوصیاء، عماد الاصفیاء، رکن الاولیاء،
آیة الله العظمی، خیر المومنین،
امام المتقین، اول العابدین، ازهد الزاهدین، زین الموحدین، یعسوب الدین، حبل الله المتین، لنگر آسمان و زمین، غیاث المستغیثین،
 امان الخایفین،  امیر العوالم،
«٤٧»قالَتْ‌ رَبِّ‌ أَنّى یَکُونُ‌ لِی وَلَدٌ وَ لَمْ‌ یَمْسَسْنِی بَشَرٌ قالَ‌ کَذلِکِ‌ اللّهُ‌ یَخْلُقُ‌ ما یَشاءُ إِذا قَضى‌ أَمْراً فَإِنَّما یَقُولُ‌ لَهُ‌ کُنْ‌ فَیَکُونُ‌ (مریم)گفت:پروردگارا! چگونه براى من فرزندى باشد،در حالى که هیچ انسانى با من تماس نداشته است‌؟خداوند فرمود:چنین است(کار) پروردگار،او هرچه را بخواهد مى‌آفریند.هرگاه اراده کارى کند،فقط‍‌ به آن مى‌گوید:باش! پس(همان لحظه)موجود مى‌شود. نکته‌ها: اراده‌ى
ولایت امیر المومنین علیه السلام ولایت خداست
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳- حدثنا الحسین بن أحمد بن إدریس رحمه الله، قال: حدثنا أبی، قال: حدثنا إبراهیم بن هاشم، عن محمد بن سنان، قال: حدثنا أبو الجارود زیاد بن المنذر، عن سعید بن جبیر، عن ابن عباس، قال: قال رسول الله (صلى الله علیه وآله): ولایة علی بن أبی طالب ولایة الله، وحبه عبادة الله، واتباعه فریضة الله، وأولیائه أولیاء الله، وأعداؤه أعداء الله، وحربه حرب الله، وسلمه سلم الله عز
وای بر #غیبت‌کنندگان 
✍از سوى خدا به موسى وحى شد: هر غیبت کننده اى که با توبه از دنیا برود، آخرین کسى است که به بهشت وارد مى شود .هر غیبت کننده اى که بر آن اصرار داشته باشد غیبت کردن عادت او شده باشد و با این حال از دنیا برود و توبه نکند، اوّلین کسى است که داخل دوزخ مى گردد.
وَ أَوْحَى اللَّهُ إِلَى مُوسَى علیه السلام: مَنْ مَاتَ تَائِباً عَنِ الْغِیبَةِ فَهُوَ آخِرُ مَنْ یَدْخُلُ إِلَى الْجَنَّةِ وَ مَنْ مَاتَ مُصِرّاً عَلَیْهَا فَهُوَ أَو
وای بر #غیبت‌کنندگان 
✍از سوى خدا به موسى وحى شد: هر غیبت کننده اى که با توبه از دنیا برود، آخرین کسى است که به بهشت وارد مى شود .هر غیبت کننده اى که بر آن اصرار داشته باشد غیبت کردن عادت او شده باشد و با این حال از دنیا برود و توبه نکند، اوّلین کسى است که داخل دوزخ مى گردد.
وَ أَوْحَى اللَّهُ إِلَى مُوسَى علیه السلام: مَنْ مَاتَ تَائِباً عَنِ الْغِیبَةِ فَهُوَ آخِرُ مَنْ یَدْخُلُ إِلَى الْجَنَّةِ وَ مَنْ مَاتَ مُصِرّاً عَلَیْهَا فَهُوَ أَو
نام کتاب: نقشه خوانی گیتا شناسینویسنده: مهندس عباس جعفری ( - ۱۳۱۲)
نوبت و تاریخ چاپ: چاپ نهم ، پاییز ۱۳۸۳ناشر : مؤسسه جغرافیایی و کارتوگرافی گیتاشناسیتعداد صفحات: ۱۲۴صفحه.اندازه صفحات: ۲۳/۵×۱۶/۵ سانتی‌مترعکس : داردشابک: ۹۶۴۶۲۴۱۰۶۹  | ISBN : 964-6241-06-9
* محل نگهداری کتاب: کتابخانه‌ی عمومی جمعیت هلال‌احمر شهر بیجار
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول از دوشنبه ۹۸/۰۶/۱۸ (۲۲:۱۸) تا پنج‌شنبه ۹۸/۰۷/۲۵ (۲۳:۱۲)

* معرفی و بررسی:بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّ
ثواب کسی که بگوید لا اله الا الله
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۷- حَدَّثَنَا أَبِی رَحِمَهُ اَللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا سَعْدُ بْنُ عَبْدِ اَللَّهِ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ اَلْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ اَلْكُوفِیِّ وَ إِبْرَاهِیمَ بْنِ هَاشِمٍ كُلُّهُمْ عَنِ اَلْحُسَیْنِ بْنِ یُوسُفَ عَنْ سُلَیْمَانَ بْنِ عَمْرٍو عَنْ مُهَاجِرِ بْنِ اَلْحُسَیْنِ عَنْ زَیْدِ بْنِ أَرْقَمَ عَنِ اَلنَّبِیِّ ص قَالَ : مَنْ قَالَ‌ لاَ إِلَ
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
أبَی الله عزّ وجلّ للحقِ إلاّ تماماً وللباطل إلاّ زُهوقاً وهو شاهدٌ علی بما أذکُره
ای شیعه ما خداوند مقدّر فرموده است که حق به مرحله‌ی نهایى و کمال خود برسد و باطل از بین برود، و او بر آنچه بیان نمودم گواه است.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 287 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی سفرائهالإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 468 / احتجاج الحجة القائم المنتظر ا
«توصیه رهبر انقلاب جهت رفع بلا و بیماری»
دعای هفتم صحیفه سجادیه شامل صوت و متن دعا به صورت

وب اپلیکیشن دریافت از https://isahifeh.ir/

دعای هفتم صحیفه سجادیه

بسم الله الرحمن الرحیم
یا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکارِهِ، وَ یا مَنْ یفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ یا مَنْ یلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُ إِلَی رَوْحِ الْفَرَجِ  ذَلَّتْ لِقُدْرَتِک الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِک الْأَسْبَابُ، وَ جَرَی بِقُدرَتِک الْقَضَاءُ، وَ
ذکر های قنوت ٬ دعاهای قرآن برای قنوت نماز
آنچه می‌آید مجموعه‌ای از دعاهای زیبای قرآن است که از زبان پیامبران،‌ صالحان و مومنان و… از خداوند متعال خواسته شده است.
این
ادعیه نجات‌بخش متضمن سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت انسان است که می‌تواند
در هر موقعیتی خاصه در محراب عبادت، آذین لب‌ها و زینت‌بخش قنوت‌ نمازمان
باشد.
دعاى براى پدر و مادر
رَبِّ اغْفِرْ لِی وَلِوَالِدَیَّ نوح آیه ۲۶ پروردگارا! مرا، و پدر و مادرم را بیامرز
وَاغْفِرْ لِأَبِ
؟! قاضی عبدالجبار معتزلی و شیخ مفید شیعه[مناظره عالمانه و مؤدبانه] ؟!
جادلهم بالتی هی أحسن

أنه بینما القاضی ذات یوم فی بغداد ومجلسه مملوء من علماء الفریقین إذ حضر الشیخ المفید قدس‌سره وجلس فی صف النعال،
آن زمانی که قاضی عبدالجبار معتزلی در بغداد حضور داشت و جلسه ای داشت که در آن علماء فراوانی شرکت کرده بودند از تمامی فرقه ها، که در آن جلسه شیخ مفید (قدس سره) حاضر شد و در کنار کفش ها آخر مجلس نشست،
ثم قال للقاضی : إن لی سؤالا فان أجزت بحضور ه
آموزش کامل نماز شیعه اثنا عشری 
آموزش نماز-شروع نماز

تکبیرة الاحرام
"نماز" با گفتن "الله اکبر" آغاز می شود، گفتن "الله اکبر" در آغاز نماز به معنای جدایی از غیر خدا و پیوستن به اوست.اعلام بزرگی پروردگار و دوری جستن از تمام قدرتهای دروغین است.
با این تکبیر به حریم نماز وارد می شویم و برخی کارها بر ما حرام می شود.هنگامی که نماز را شروع می کنیم باید متوجه باشیم که چه نمازی را می خوانیم؛ مثلا نماز ظهر است یا عصر و آن را تنها برای اطاعت فرمان خداوند ب
«٣٦»فَلَمّا وَضَعَتْها قالَتْ‌ رَبِّ‌ إِنِّی وَضَعْتُها أُنْثى‌ وَ اللّهُ‌ أَعْلَمُ‌ بِما وَضَعَتْ‌ وَ لَیْسَ‌ الذَّکَرُ کَالْأُنْثى‌ وَ إِنِّی سَمَّیْتُها مَرْیَمَ‌ وَ إِنِّی أُعِیذُها بِکَ‌ وَ ذُرِّیَّتَها مِنَ‌ الشَّیْطانِ‌ الرَّجِیمِ‌ پس چون فرزند را به دنیا آورد گفت:پروردگارا! من دخترزاده‌ام-در حالى که خداوند به آنچه او زاده داناتر است و پسر مانند دختر نیست-و من نامش را مریم نامیدم و من او و فرزندانش را از(شرّ)شیطان ران
نام کتاب: از مجاهدین تا منافقین ( سیر تاریخی سازمان مجاهدین خلق از آغاز تاکنون )نویسنده: مهدی حق بین (۱۳۶۰ - )
From Mojahedin to hypocrites ( historical trajectory of Mojahedin Khalgh from the beginning until now)By: Mahdi Haghbin
نوبت و تاریخ چاپ: اول، زمستان ۱۳۹۲ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامیتعداد صفحات: ۵۷۶ صفحه.اندازه صفحات: ۲۳× ۱۶/۵عکس : داردشابک:  ۹۷۸۹۶۴۴۱۹۶۷۴۴ | ISBN : 978-964-419-674-4
* تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: یکشنبه ۹۸/۰۷/۰۷ از سایت پاتوق کتاب فردا ( پول کتاب بدون دخترم هرگز)
* تاریخ مطالعه‌ :
با یاد و نام خداوند و به امید بر آورده شدن حاجات و سلامتی و به راه راست هدایت شدن تمام انسان ها ؛
هر روز یک صفحه 
صفحه پانصد و پنجاه و پنج  سوره المنافقون ( 11 – 5 )

سورةُ المنافقون

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏

وَ إِذا قیلَ لَهُمْ تَعالَوْا یَسْتَغْفِرْ لَکُمْ رَسُولُ اللَّهِ لَوَّوْا رُؤُسَهُمْ وَ رَأَیْتَهُمْ یَصُدُّونَ وَ هُمْ مُسْتَکْبِرُونَ (5)
سَواءٌ عَلَیْهِمْ أَسْتَغْفَرْتَ لَهُمْ أَمْ لَمْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ لَنْ ی
بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَنَبۡلُوَنَّکُم بِشَیۡءࣲ مِّنَ ٱلۡخَوۡفِ وَٱلۡجُوعِ وَنَقۡصࣲ مِّنَ ٱلۡأَمۡوَالِ وَٱلۡأَنفُسِ وَٱلثَّمَرَاتِۗ وَبَشِّرِ ٱلصَّـٰبِرِینَ
ٱلَّذِینَ إِذَاۤ أَصَـٰبَتۡهُم مُّصِیبَةࣱ قَالُوۤا۟ إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّاۤ إِلَیۡهِ رَا⁠جِعُونَ
أُو۟لَـٰۤئک عَلَیۡهِمۡ صَلَوَاتࣱ مِّن رَّبِّهِمۡ وَرَحۡمَةࣱۖ وَأُو۟لَـٰۤئک هُمُ ٱلۡمُهۡتَدُونَ
 [سوره البقرة 155 - 157]

چند آیه و صفحه که جلو تر بریم می‌رسیم به احک
نام کتاب: مواد مخدر آرزوها را می‌کُشدنویسنده: ژان-پل اوپورنمترجم: دکتر امان اله ترجمان
Les reves meurent Sous La droque
Aupourrain, Jean Paul

نوبت و تاریخ چاپ: چاپ دوم ، مهر ۱۳۷۸ناشر : انتشارات پَر شکوهتعداد صفحات: ۳۰۸ صفحه.اندازه صفحات: ۲۴×۱۶عکس : نداردشابک:  ۹۶۴۹۲۰۷۱۳ | ISBN : 964-9-207-1-3
* تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول از تیر ماه تا ۱۷ مرداد ۹۸ (۰۰:۴۳)
* معرفی و بررسی:بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
این کتاب، دا
177-  و من کلام له (علیه السلام)> فی معنی الحکمین <فَأَجْمَعَ رَأْیُ مَلَئِکُمْ عَلَی أَنِ اخْتَارُوا رَجُلَیْنِ فَأَخَذْنَا عَلَیْهِمَا أَنْ یُجَعْجِعَا عِنْدَ الْقُرْآنِ وَ لَا یُجَاوِزَاهُ وَ تَکُونُ أَلْسِنَتُهُمَا مَعَهُ وَ قُلُوبُهُمَا تَبَعَهُ فَتَاهَا عَنْهُ وَ تَرَکَا الْحَقَّ وَ هُمَا یُبْصِرَانِهِ وَ کَانَ الْجَوْرُ هَوَاهُمَا وَ الِاعْوِجَاجُ رَأْیَهُمَا وَ قَدْ سَبَقَ اسْتِثْنَاؤُنَا عَلَیْهِمَا فِی الْحُکْمِ ب
وَمِنَ النّاسِ مَن یَتَّخِذُ مِن دونِ اللَّهِ أَندادًا یُحِبّونَهُم کَحُبِّ اللَّهِ ۖ وَالَّذینَ آمَنوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّهِ ۗ وَلَو یَرَى الَّذینَ ظَلَموا إِذ یَرَونَ العَذابَ أَنَّ القُوَّةَ لِلَّهِ جَمیعًا وَأَنَّ اللَّهَ شَدیدُ العَذابِ۱۶۵بعضی از مردم، معبودهایی غیر از خداوند برای خود انتخاب می‌کنند؛ و آنها را همچون خدا دوست می‌دارند. امّا آنها که ایمان دارند، عشقشان به خدا، (از مشرکان نسبت به معبودهاشان،) شدیدتر است. و آنها
هر صبح یک آیه:اَعوذُ باللّهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم
«فَمَا کَانَ دَعْوَاهُمْ إِذْ جَاءَهُم بَأْسُنَا إِلَّا أَن قَالُوا إِنَّا کُنَّا ظَالِمِینَ»
و در آن موقع که عذاب ما به سراغ آنها آمد، سخنى نداشتند جز این که گفتند: «ما ستمکار بودیم.» (ولى این اعتراف به گناه دیگر دیر شده بود.)
(سوره مبارکه اعراف/۵)
تفســــــیر ❇️ 
در آیه بعد، سخن را چنین ادامه مى دهد: آنها به هنگامى که در گرداب بلا گرفتار مى شدند و طوفانِ مجازات، زندگیشان را در هم مى کو
نام کتاب: مواد مخدر آرزوها را می‌کُشدنویسنده: ژان-پل اوپورنمترجم: دکتر امان اله ترجمان
Les reves meurent Sous La droque
Aupourrain, Jean Paul

نوبت و تاریخ چاپ: چاپ دوم ، مهر ۱۳۷۸ناشر : انتشارات پَر شکوهتعداد صفحات: ۳۰۸ صفحه.اندازه صفحات: ۲۴×۱۶عکس : نداردشابک:  ۹۶۴۹۲۰۷۱۳ | ISBN : 964-9-207-1-3
* تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول از تیر ماه تا ۱۷ مرداد ۹۸ (۰۰:۴۳)
* معرفی و بررسی:بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
این کتاب، دا
نام کتاب: بهشت خیالی ( ایرانی در غربت )
نویسنده: محمود طلوعی
نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۷۰
ناشر : انتشارات کتاب سرا 
تعداد صفحات: ۲۸۶ صفحه.
شابک: ندارد.
** تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: * تاریخ خرید: ۹۷/۰۹/۰۵ دوشنبه ، (۰۸:۲۱:۱۴) از سایت iketab  * تاریخ تحویل: جمعه۹۷/۰۹/۰۹ 
* تاریخ مطالعه‌ی اول: چهارشنبه ۹۷/۰۹/۱۴ (۱۸:۲۵) تا جمعه ۹۷/۰۹/۱۶ (۰۳:۵۵بامداد)
* معرفی و بررسی:
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
این کتاب شامل خاطرات نویسنده از سفر به فرانسه و امریکا در
بانویی که با صلابتش تاریخ را دگرگون کرد  

حضرت زینب (سلام ‌الله‌ علیها) شاگرد مکتب علی و فاطمه(علیهماالسلام) است. شاگردی که بر قله ‌های انسانیت ایستاده است. برخی در مقابل این بزرگی و بزرگواری، تنها لب به تمجید و تحسین باز می ‌کنند و از آن زندگینامه برای خود درسی نمی ‌گیرند. آنها زود از مسئولیت ‌ها شانه خالی کرده و می ‌گویند: ما کجا و دختر علی (علیه السلام) کجا؟!
البته کسی نگفته که باید به صورت تمام و کمال مانند حضرت زینب(سلام ‌الله‌ علیه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اینترنت اینکام